Стоп булінг
Телефони гарячих ліній та відповідальних служб та органів
-
1547 - Гаряча лінія для дітей, постраждалих від насильства або при загрозі вчинення такого насильства;
-
+38 (044) 294 01 16 - ГО «Українська мережа за права дитини»;
-
+38 (050) 330 51 79 - БО Партнерство «Кожній дитині»;
-
0800 500 225, 116 111 - Безкоштовна гаряча лінія з захисту прав дитини
-
Tellme.com.ua - Безкоштовна анонімна психологічна підтримка 24/7
-
«Гаряча кнопка» – http://old.la-strada.org.ua/
Алгоритм дій працівників закладу освіти у випадках виявлення булінгу:
-
Якщо дитина стала свідком булінгу в дошкільному закладі освіти, передусім вона може розказати про це батькам, вихователю, психологу .
-
Батьки дитини можуть звернутись на гарячу лінію ГО «Ла Страда – Україна» з протидії насильству в сім’ї або із захисту прав дітей; до соціальної служби з питань сім’ї, дітей та молоді; Національної поліції України; Центру надання безоплатної правової допомоги.
-
Якщо педагог або інший працівник дошкільного закладу освіти став свідком булінгу, то він має повідомити директору закладу незалежно від того, чи поскаржилась йому жертва булінгу чи ні.
-
Після отримання звернення батьків дитини, відповідна особа або орган інформує керівника закладу освіти у письмовій формі про випадок булінгу.
-
Керівник закладу розглядає таке звернення та з’ясовує усі обставини булінгу. Надалі він скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу та окреслює подальші дії. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то очільник закладу зобов’язаний повідомити уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
-
До складу такої комісії можуть входити педагоги, психолог, батьки постраждалого та «булера», керівник закладу та інші зацікавлені особи.
-
У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України.
У випадку виявлення фактів насильства у відношенні до дітей слід звертатись:
-
до керівника закладу;
-
до поліції за номером 102;
-
до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;до громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства;
-
на телефони «гарячих ліній»:0-800-500-333 дитяча гаряча лінія центру «Ла страда – України»; 0-800-500-335 національна гаряча лінія з питань запобігання насильству